До переліку блогу

Пасивні інвестиції в нерухомість у 2024 році

26 березня 2024

Ще приблизно 30 років тому пасивний дохід вважався практично неприйнятним, а деякі його форми могли навіть призвести до юридичних проблем. Але сьогодні це не тільки законно, а й розглядається як один із найкращих способів забезпечити собі стабільне майбутнє. Пасивний дохід не потребує щоденної праці, це радше результат інвестицій у нерухомість, акції, дивіденди або відсотки від вкладів, а також авторські права. Один раз вклавши кошти, можна отримувати стабільний дохід протягом тривалого часу. Наприклад, придбання квартири та здавання її в оренду дає змогу забезпечити пасивний дохід – щомісячну орендну плату.

Інвестиції в нерухомість під час війни
 1. Довгостроковий дохід.
  Нерухомість дає можливість не лише зберегти капітал, а й значно збільшити його. На відміну від депозитів або простого зберігання коштів у готівці, інвестиції в нерухомість забезпечують потенціал для створення пасивного доходу в майбутньому.
 2. Зростання цін.
  Інвестування в прибуткову нерухомість із часом зумовить значне збільшення вартості внаслідок зростання цін. Наразі багато українців вважають за краще інвестувати в нерухомість у Львові чи інших західних регіонах країни, що сприяє постійному зростанню цін на нерухомість. Очікується, що через 5-7 років вартість нерухомості значно зросте. Крім того, вартість будівництва також зростає щомісяця, що підштовхує ціни догори. Таким чином, інвестиції в нерухомість наразі можуть принести дохід у розмірі щонайменше 15-20% на рік, з огляду на постійне збільшення вартості будівельних матеріалів і дефіцит кваліфікованих будівельників.
 3. Підтримка відновлення країни.
  Будь-які інвестиції в український бізнес, що діє прозоро й сплачує податки, допомагають відновленню країни після війни. Інвестування в нерухомість дає змогу не тільки отримати прибуток, а й зробити свій внесок у розвиток економіки та соціальної стабільності.
 4. Зростання попиту.
  В умовах закритих кордонів для чоловіків дедалі більше українських родин віддають перевагу відпочинку та проживанню на заході України, відповідно, збільшується завантаження готелів, що є перспективою для інвесторів у сфері нерухомості на наступні три-п’ять років.
Як інвестувати в нерухомість?

Інвестування в нерухомість – це приваблива можливість для багатьох інвесторів, які прагнуть збільшити свій капітал і забезпечити стабільне джерело доходу. Оскільки нерухомість може бути прибутковим активом, успішне інвестування потребує ретельного планування, аналізу та стратегії. У цьому розділі ми розглянемо визначальні аспекти інвестування в нерухомість, щоб допомогти вам ухвалити усвідомлені рішення та досягти бажаних фінансових результатів.

 • Визначення цілей інвестування
  Перш ніж почати інвестувати в нерухомість, важливо чітко визначити ваші цілі та стратегії. Ви бажаєте отримувати стабільний потік доходу, накопичувати капітал на довгострокову перспективу чи забезпечити собі житло? Розуміння ваших цілей допоможе вам вибрати відповідний тип нерухомості та стратегію інвестування.
 • Аналіз ринку нерухомості
  Ретельне вивчення ринку нерухомості є визначальним етапом перед здійсненням будь-яких інвестицій. Це охоплює аналіз поточних трендів цін, попиту та пропозиції на ринку нерухомості у вашому регіоні, а також прогнозування майбутніх змін.
 • Вибір відповідного типу нерухомості
  На ринку є безліч типів нерухомості, включно з житловою, комерційною, орендною тощо. Ваш вибір залежатиме від ваших цілей, рівня ризику, доступного капіталу й інших факторів. Кожен тип має свої унікальні особливості та потенційні переваги.
 • Фінансове планування й оцінювання ризиків
  Необхідно розробити фінансовий план, що враховує всі витрати, включно з початковими інвестиціями, податками, обслуговуванням тощо. Оцінювання ризиків також важливе для мінімізації потенційних збитків і забезпечення стабільності інвестицій.
 • Фінансування інвестицій
  Вибір відповідного джерела фінансування відіграє важливу роль в успішному інвестуванні в нерухомість. Це може бути власний капітал, кредити, іпотечні позики або інші фінансові інструменти. Важливо оцінити всі варіанти та вибрати найвигідніше джерело фінансування.
Інвестування в нерухомість для здавання в оренду

Інвестування в нерухомість з метою її здавання в оренду є стратегією, орієнтованою на отримання стабільного пасивного доходу протягом тривалого часу. Навіть якщо дохід від таких інвестицій порівняно невисокий (відносно суми вкладень), ризики мінімальні, що робить цей вид інвестування привабливим для тих, хто шукає стабільне та надійне джерело доходу на довгострокову перспективу. Зазвичай капіталовкладення в такі проєкти окуповуються протягом 9-11 років, залежно від вибраного типу нерухомості.

Важливо зважати на поточний попит на нерухомість, ціни на оренду й потреби потенційних орендарів. Найпопулярнішими будуть об'єкти, близькі до навчальних закладів, станцій метро, магазинів, парків, стадіонів та інших інфраструктурних об'єктів.

Переваги інвестування в нерухомість для оренди:

 1. Низькі ризики. Оскільки нерухомість є фізичним активом, ризики інвестування в неї вважаються відносно низькими, зокрема порівняно з іншими видами інвестицій.
 2. Постійний пасивний дохід. Орендна плата забезпечує стабільний і постійний пасивний дохід, що може слугувати джерелом фінансової стабільності протягом багатьох років.
 3. Убезпечення коштів від інфляції. Володіння нерухомістю може захистити ваші інвестиції від інфляції, оскільки орендні платежі переважно з часом підвищуються, відповідно до інфляції.

Однак є й мінуси:

 1. Повільна окупність. Зазвичай інвестиції в нерухомість для оренди окуповуються в середньому за 10 років, це довгострокова перспектива, знадобиться терпіння.
 2. Витрати на ремонт. Необхідність підтримання нерухомості в хорошому стані може потребувати значних фінансових витрат на ремонт і обслуговування.

Попри це, інвестування в нерухомість для оренди залишається привабливим варіантом для тих, хто прагне мати стабільне й надійне джерело доходу на довгостроковій основі.

Інвестиції в новобудови: перспективи та переваги

Інвестування в нерухомість на початковій стадії будівництва новобудов відкриває перед інвесторами унікальні можливості для отримання високих доходів і розширення свого портфеля активів. Цей підхід не тільки приносить значний прибуток, а й має низку переваг, на які слід зважати:

 1. Швидке зростання ціни. Один із важливих плюсів інвестування в новобудови — можливість отримати суттєвий дохід після завершення будівництва. Здавання об'єкта в експлуатацію зазвичай супроводжується значним підвищенням цін на нерухомість, що дає змогу інвесторам реалізувати свої активи з прибутком у короткі терміни.
 2. Менші ризики. Попри те, що будь-яке інвестування супроводжується певними ризиками, інвестиції в новобудову зазвичай вважаються менш ризикованими, порівняно з іншими видами активів. Забудовники прагнуть дотримуватися суворих стандартів якості, а також надають гарантії на свою продукцію, що забезпечує інвесторам більшу впевненість у безпеці своїх вкладень.

Нерухомість на стадії будівництва зазвичай привертає великий інтерес покупців, що забезпечує інвесторам високу ліквідність активів. Продаж готових об'єктів стає більш швидким і простим завданням.

Інвестиції в будівництво

Інвестування в будівництво — це перспективний і надійний спосіб збільшити свій капітал й отримувати стабільний дохід. Будівництво нерухомості є одним із найпривабливіших секторів економіки, що пропонує широкий вибір об'єктів для інвестування: від житлових і комерційних до промислових і соціальних.

Якщо ви шукаєте можливості для інвестування в будівництво, запрошуємо вас розглянути наші проєкти, що вирізняються високою якістю, сучасним дизайном, екологічною безпекою та функціональністю.  

Інвестуючи в наші проєкти, ви отримуєте такі переваги:

 • Можливість придбати об'єкт нерухомості за привабливою ціною на стадії будівництва й реалізувати його з вигодою після здачі в експлуатацію.
 • Можливість здавати об'єкти в оренду й отримувати стабільний пасивний дохід.
 • Можливість використовувати нерухомість для власних потреб або передачі її у спадок.
 • Можливість отримати податкові пільги та інші переваги від держави.

Ми гарантуємо повну прозорість і безпеку угод, а також вигідні умови співпраці.

Стратегії інвестування в нерухомість

Є безліч варіантів для інвестування в нерухомість, серед них можна виділити основні:

 1. Купівля квартир із ремонтом і здавання в оренду.
  Цей підхід передбачає придбання готових квартир із ремонтом і подальше здавання їх в оренду, що забезпечує стабільний дохід від орендних платежів.
 2. Купівля недорогих квартир із подальшим ремонтом і здаванням в оренду вже за вищою ціною.
  Інвестор купує нерухомість із низькою вартістю, вкладає кошти в ремонт і поліпшення об'єкта, після чого здає його в оренду за вищою ставкою, що дає змогу отримувати додатковий дохід.
 3. Купівля нерухомості без ремонту та подальший продаж після проведення ремонту.
  Ця стратегія передбачає придбання об'єктів нерухомості без ремонту, їхню реновацію та поліпшення, а потім продаж за вищою ціною, щоб отримати прибуток від збільшення вартості об'єкта.
 4. Купівля квартир на ранніх етапах будівництва та продаж після завершення.
  Інвестор може придбати квартири на стадії будівництва та продати їх після завершення проєкту, це може принести додатковий прибуток завдяки підвищенню вартості нерухомості.
Оцінювання інвестиції в будівництво  

Для оцінювання перспективності інвестиції в конкретний об'єкт нерухомості можна скористатися спрощеною формулою, запропонованою Нобелівським лауреатом з економіки Робертом Шиллером.

Згідно з цією формулою, коефіцієнт ефективності обчислюється як відношення вартості об'єкта нерухомості до щорічного прибутку від цього об'єкта. Формула має такий вигляд:

Коефіцієнт ефективності = вартість об'єкта / прибуток за рік

Якщо отриманий коефіцієнт перебуває в діапазоні від 10 до 15, це означає, що нерухомість має адекватну ціну.
Якщо коефіцієнт менший за 10 – нерухомість явно недооцінена, тож її купівля може бути вигідною.
Якщо ж коефіцієнт більший за 15 – ціна нерухомості завищена, і її купівля не рекомендується.

Хоча це спрощений метод оцінювання й не враховує всіх можливих ризиків, він допомагає ухвалити обґрунтоване рішення та зробити успішний вибір під час інвестування в нерухомість.

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.