До переліку блогу

Що треба запитати в продавця під час купівлі квартири?

09 квітня 2024

Купівля квартири — це важливе рішення, що потребує докладного аналізу й скрупульозної підготовки. Після перегляду потенційних варіантів варто скласти контрольний список запитань, щоб уточнити всі подробиці майбутньої угоди та зосередитися на головному. Розгляньмо важливі запитання, які варто поставити продавцю.

Запитання про документи на квартиру в новобудові

Почнімо з того, про які документи слід запитати під час купівлі квартири в новобудові:

 1. Документ, що підтверджує право власності на нерухомість. Перевірте, чи є у продавця свідоцтво про право власності на квартиру. Також перевірте, чи наявний документ відповідає реальному стану квартири.
 2. Технічний паспорт. Цей документ містить у собі основні характеристики, відомості про об'єкт нерухомості. Важливо впевнитися, що інформація, зазначена в технічному паспорті, відповідає дійсності.
 3. Дозвільна документація. Переконайтеся, що всі будівельні й реконструкційні роботи були проведені згідно з вимогами законодавства, а отже, ваша угода буде безпечною та законною.

Також важливо поцікавитися, як саме відбувається процес оформлення власності на житло для покупця та які документи для цього необхідні.

Запитання про квартиру в новобудові Львова

У переліку основних запитань під час купівлі квартири є ті, що пов'язані з характеристиками нерухомості. Не завадить докладно розпитати агента з нерухомості або забудовника про такі аспекти:

 • Матеріал, використаний для зведення будинку.
 • Власники сусідніх квартир.
  Спробуйте дізнатися більше про ваших потенційних сусідів, а також про загальний стан будинку та його оточення. Це допоможе зрозуміти, чи підходить вам саме ця локація.
 • Загальна площа житла.
 • Оздоблення приміщень: чистове або чорнове.
  Зверніть увагу на стан стін, підлоги, даху, систем опалення та водопостачання. Перевірте, чи немає ознак вологості, плісняви або інших недоліків.
 • Наявність вбудованої техніки й меблів.
 • Перевірка функціональності приладів обліку тощо.

Що докладніше продавець описує нерухомість, то вища ймовірність успішної угоди.

Запитання про оплату

Не менш важливими є питання, пов'язані з оплатою квартири. Не забудьте узгодити:

 • Можливі варіанти оплати. Перед купівлею важливо з'ясувати, які варіанти оплати доступні. Це може бути оплата готівкою, безготівковий переказ або використання іпотеки. Кожен варіант має свої переваги й обмеження, тому важливо обговорити їх із продавцем і зробити вибір, що найбільше підходить вам.
 • Переваги вибраного банку для здійснення переказу. Якщо ви вирішили скористатися безготівковим переказом або іпотекою, важливо розібратися в перевагах та умовах різних банків. Перш ніж вибрати банк, у якому ви здійснюватимете операції, зверніть увагу на відсоткові ставки, умови кредитування та репутацію банку.
 • Питання оплати послуг рієлтора. Якщо угода про купівлю квартири відбувається за участі рієлтора, варто уточнити, які саме послуги входять у його комісійні та як ці оплати будуть здійснюватися. Розуміння умов оплати послуг рієлтора допоможе уникнути непорозумінь і неприємних сюрпризів.
 • Умови участі в пайовому будівництві. Якщо купуєте квартиру в будинку, що ще на стадії будівництва, важливо ознайомитися з умовами участі в пайовому будівництві. Вони можуть передбачати розрахунки за будівництво, умови здавання об'єкта в експлуатацію й інші важливі аспекти. Чітке розуміння цих умов допоможе уникнути непорозумінь із будівельною компанією та гарантуватиме успішність і безпечність купівлі.

Купівля квартири — це важливий крок, що потребує уваги та зваженого рішення. Під час вибору майбутнього житла важливо усвідомлювати всі аспекти такої угоди. Запитуючи продавця про документи, оплату, інфраструктуру та інші нюанси, ви демонструєте більш обдуманий та інформований підхід й убезпечуєте себе від багатьох неприємних сюрпризів. Пам'ятайте, що докладний розгляд й уточнення всіх нюансів допоможуть зробити правильний вибір і забезпечити комфортне майбутнє у вашій новій домівці.

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.