До переліку блогу

Чекліст приймання-передачі квартири в новобудові

01 квітня 2024

Приймання квартири в новобудові — важливий етап у процесі купівлі власного житла. Цей момент сповнений очікувань і сподівань, та водночас потребує особливої уваги до кожної деталі. Адже від того, наскільки якісно проведете приймання, залежить ваше комфортне проживання в майбутньому.

Важливо пам'ятати, що під час цієї процедури вам треба перевірити не лише зовнішній вигляд і оздоблення приміщення, а й належне функціонування всіх інженерних систем, відповідність квартири заявленим характеристикам. Ретельний огляд приміщення, проведений максимально усвідомлено й ефективно, допоможе уникнути неприємних сюрпризів і додаткових витрат надалі.

У цій статті ми розповімо, як правильно здійснити приймання квартири в забудовника, вивчимо процес більш докладно, виявимо важливі визначальні моменти, а також розглянемо документи, які необхідно скласти під час приймання квартири та які допоможуть уникнути потенційних проблем у майбутньому.

Як прийняти новобудову: крок 1 − аналіз договору

Першим і відповідальним кроком є ретельне вивчення договору, який ви уклали із забудовником. Цей документ містить основні умови та деталі вашої угоди, тому вкрай важливо зрозуміти його зміст.

По-перше, зверніть увагу на узгоджені умови оплати та строки. Переконайтеся, що вони відповідають вашим очікуванням і можливостям. Ви повинні добре розуміти, коли і яким чином доведеться вносити платежі за житло.

Далі скрупульозно вивчіть права й обов'язки як самих сторін угоди, так і специфічні умови щодо передання прав власності на квартиру. Важливо розуміти свої права як покупця й обов'язки забудовника.

Не забудьте перевірити наявність будь-яких обмежень або додаткових умов, що можуть вплинути на ваше майбутнє проживання в квартирі. Можливо, в договорі містяться специфічні умови або обмеження, про які вам варто знати заздалегідь.

Також зверніть увагу на розділи про гарантії та відповідальність забудовника, а також про умови передачі об'єкта нерухомості. Важливо розуміти, які гарантії надає забудовник і які права маєте ви як покупець.

Якщо у вас виникають будь-які сумніви щодо змісту договору, доцільно звернутися по допомогу до юриста чи фахівця у сфері нерухомості. Це допоможе вам краще зрозуміти всі аспекти вашого договору і бути впевненим у своїх діях.

Приймання квартири в новобудові: крок 2 − оцінюємо якість будівельних робіт

Після уважного вивчення договору настає час оцінити якість будівельних робіт у вашій квартирі. Цей етап є одним із найважливіших у процесі приймання новобудови.

Під час огляду звертайте увагу на такі елементи помешкання:

 1. Стіни та стеля.
  Перевірте наявність тріщин, нерівностей або інших дефектів на поверхні стін і стель. Зверніть увагу на якість штукатурки й оздоблення.
 2. Підлога.
  Переконайтеся, що підлога всюди рівна та без вм'ятин, тріщин або опуклостей. Перевірте якість укладання підлогового покриття, якщо воно передбачене.
 3. Вікна та двері.
  Переконайтеся, що вікна та двері відчиняються та зачиняються легко, без заїдань або скрипу. Перевірте ущільнювальні гумки на вікнах і дверях на відсутність пошкоджень.
 4. Сантехніка й електрика.
  Перевірте роботу сантехнічних приладів, якість монтажу водопроводу та каналізації. Переконайтеся, що розетки й вимикачі функціонують правильно, а проводка не має пошкоджень, що можуть призвести до коротких замикань.
 5. Оздоблення й інтер'єр.
  Оцініть якість оздоблювальних матеріалів, таких як плитка, шпалери, ламінат тощо. Зверніть увагу на їхній зовнішній вигляд і виконання.

У разі виявлення будь-яких дефектів або невідповідностей стандартам якості будівельних робіт обов'язково зафіксуйте їх і обговоріть із забудовником можливі заходи щодо усунення проблем. Як це правильно зробити, читайте далі.

Приймання квартири в новобудові: крок 3 − фіксуємо недоліки та складаємо дефектний акт

Після ретельного огляду квартири та виявлення будь-яких недоліків чи дефектів необхідно негайно їх зафіксувати і скласти дефектний акт. Цей документ слугуватиме основою для подальших дій з усунення виявлених недоліків. Під час складання дефектного акта дотримуйтеся такого алгоритму:

 • Чітко опишіть кожен виявлений дефект, зазначивши місце його розташування та характеристики.
 • За можливості додайте до дефектного акта фотографії виявлених недоліків, щоб наочно продемонструвати забудовнику наявні проблеми.
 • Вкажіть дату і час, коли проведено огляд квартири та складено дефектний акт.
 • Підписати дефектний акт повинні дві сторони — ви та представник забудовника.
 • Вкажіть у дефектному акті ваші контактні дані, щоб забудовник міг зв'язатися з вами для подальшого врегулювання ситуації щодо усунення недоліків.

Акт складається у двох примірниках. Цей документ слугуватиме підтвердженням виявлених недоліків і підставою для вимоги щодо їх усунення. У разі відмови продавця підписати дефектний акт і усунути недоліки покупець має право скласти претензію та вимагати вирішення проблеми в судовому порядку.

Крок 4 − підписання акта приймання-передачі квартири  

Акт приймання-передачі квартири — це заключний документ, що підтверджує передачу готової квартири від забудовника новому власнику. У цьому важливому документі фіксуються основні характеристики квартири, включно з її площею, плануванням, якістю використаних матеріалів, станом стін, підлоги та перегородок, а також інженерними системами й обладнанням.

Крім того, в акті приймання-передачі відображається інформація щодо термінів завершення будівництва та передачі квартири і будь-які інші суттєві умови, що були зазначені в договорі між сторонами.

Підписання акта приймання-передачі означає вашу згоду з усім, що написано в ньому. Після його підписання забудовник звільняється від своїх зобов'язань перед покупцем. Тому важливо ретельно вивчити зміст акта й переконатися, що всі умови договору було виконано й квартира відповідає вашим очікуванням.

Нагадуємо, що акт приймання-передачі слід підписувати лише після ретельного огляду квартири і лише тоді, коли ви впевнитеся, що всі роботи виконані якісно й відповідають договірним умовам. Якщо в процесі огляду ви виявите будь-які недоліки або невідповідності, вони мають бути відображені в дефектному акті й усунені до підписання акта приймання-передачі.

Повторний огляд і підписання акта приймання-передачі квартири

Цей етап вагомий, щоб бути впевненим: усі недоліки вже усунено і квартира відповідає умовам, передбаченим договором купівлі-продажу.

Під час повторного приймання квартири необхідно провести ретельний огляд, щоб переконатися, що всі попередні зауваження та недоліки було враховано й виправлено. Перевіряйте як косметичні дефекти, так і більш серйозні проблеми, такі як неправильне укладення підлогового покриття, нерівності стін або несправності сантехніки. Важливо провести повторне приймання квартири з особливою прискіпливістю: приділяйте увагу кожній деталі та переконуйтеся у відповідності виконаних робіт встановленим стандартам якості.

Якщо всі вимоги були виконані задовільно, можна підписувати акт приймання-передачі квартири. Підписання акта приймання-передачі означає, що покупець приймає квартиру в тому стані, в якому вона перебуває на момент підписання, і відмовляється від подальших претензій щодо стану об'єкта нерухомості. Цей документ є фінальним і підтверджує остаточну згоду покупця на стан квартири та виконання всіх умов договору з будівельником.

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.