До списку блогу

Запровадження ПДВ на продаж нерухомості на вторинному ринку відкладається

30 листопада 2021

Днями Верховна Рада остаточно ухвалила гучний Законопроєкт 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Утім, у ньому  таки немає норми про те, що продаж нерухомості на вторинному ринку буде обкладено ПДВ. Також змінено норму про оподаткування за ставкою 18% доходу фізичної особи від продажу кожного третього і наступного об’єкта нерухомості протягом одного календарного року.

«Вітаю нинішніх і майбутніх інвесторів Корпорації Нерухомості РІЕЛ з тим, що справедливість таки перемогла. Принаймні, поки що це так і виглядає, – зазначає Генеральний директор Корпорації Нерухомості РІЕЛ Ростислав Мельник. – Готуючи документ до другого читання, народні депутати дослухались до нас – учасників ринку нерухомості – та експертів-фінансистів і вилучили з Законопроєкту норму про ПДВ. Окрім того, пом’якшено й запропоновані в першому читанні умови оподаткування продажів понад двох приміщень на рік».  

Відтак після внесених змін відрахування фізичних осіб у бюджет при продажу нерухомості мають виглядати так:  

  • з доходу від першого і єдиного продажу протягом календарного року – мінус 2%: 1% до Пенсійного фонду + 1% мита з покупця і продавця. Це якщо об’єкт нерухомості був у володінні продавця понад 3 роки. Якщо менше, то з кишені продавця в бюджет –  5% податку з доходів фізичних осіб та 1.5% військового збору.
  • з доходу від другого продажу протягом цього ж року – мінус 5% ПДФО та 1.5% військового збору.
  • з доходу від третього й кожного наступного продажу – мінус 18% податку + 1.5% військового збору, але від різниці між вартістю купівлі і вартістю продажу.

Нагадаємо:  у попередній редакції документу, що був ухвалений у першому читанні 1 липня 2021 року, чиновники пропонували збільшити бюджетні надходження у тім числі й за рахунок запровадження 20% податку на додану вартість з продажів нерухомості на вторинному ринку. Окрім того планувалося оподаткувати за ставкою 18% загальний дохід фізичної особи від продажу третього на кожного наступного об’єкта нерухомості.  

«На нашу думку, цілком підтриману й іншими учасниками ринку нерухомості, це призвело б до різкого здорожчання квадратних метрів як на первинному, так і на вторинному ринку. І розплачувався б за ці законодавчі ініціативи, звісно, покупець», – підкреслює Ростислав Мельник.

Утім, імовірність запровадження «драконівських» податків, зазначених у першій версії законопроєкту 5600, таки зберігається, зауважують у КН РІЕЛ. Нині у Парламенті усе ще обговорюють вірогідність ухвалення їх окремим документом.  

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.