До переліку блогу

Як затишно облаштувати квартиру — дизайн однокімнатної квартири

27 липня 2021

Облаштувати маленьку квартиру — справжнє випробування на винахідливість. З одного боку, в ній має бути вся необхідна техніка та меблі, а з іншого — ніхто не хоче жити в квартирі, щільно забитій речами. Як затишно облаштувати однокімнатну квартиру — з’ясуємо в цій статті.

Особливості планування однокімнатної квартири

Ключ до вибору однокімнатної квартири з найкращим плануванням — вивчення розташування приміщень житла на плані, розрахунок оптимальних розмірів у випадку перепланування, частка природного світла упродовж дня, можливість ергономічного використання доступного простору та його облаштування. Вітальня, кухня та ванна кімната — приміщення, що потребують найбільшої уваги.

Вітальня

В однокімнатній квартирі вітальня одночасно є ще й спальнею. Це головне і єдине приміщення, де ви проводитимете більшу частину часу, перебуваючи вдома, а отже, воно потребує максимально функціонального використання наявного простору. Добре, якщо вхідні двері ведуть не одразу до вітальні, а в хол, однак переважно в маленьких квартирах хол відсутній. Якщо загальна площа — 25 кв. м, то площа вітальні зазвичай 13–15 кв. м і балкон, на який за бажання можна винести частину вітальні, розширивши її ще на кілька метрів.

Кухня

Кухня — кімната, під час облаштування якої легко припуститися помилки в плануванні. Тут важливо враховувати багато моментів: підключення води та каналізації, підключення газової або електроплити, розташування електричних розеток, вентиляційних каналів тяги. Зазвичай питання комунікацій вирішує девелопер на етапі будівництва і введення будинку в експлуатацію, тоді як із побутовою технікою може бути складніше. Але в цьому випадку виходом стануть компактні моделі техніки, slim. Вузька пральна машина, плита і холодильник не загубляться повністю в інтер’єрі кухні, але займатимуть значно менше місця, ніж їх повнорозмірні аналоги. Для розміщення меблів можна сміливо вибирати U-, C- і L-подібні варіанти розстановки, використовуючи стіл зі складаною стільницею та стільці, що замінять кухонний диван.

Ванна кімната

Ванна кімната — це площа, на якій розміщуються ванна або душова кабіна, туалет, умивальник, пральна машина і невелика підлогова шафа або кілька навісних шаф. Під час облаштування інтер’єру необхідно враховувати підключення води та каналізації, а також водостоки, що відповідають за правильне відведення води з ванни або душу, умивальника, унітазу та пральної машини. Якщо у ванній кімнаті є туалет, мінімальна площа зазвичай становить 5 кв. м. Якщо ванна і туалет — окремі кімнати, внутрішній простір із туалетом не повинен бути меншим за 1,5 кв. м.

Вибір оптимального розміру кімнат залежить від потреб конкретної сім’ї. У правильно спроєктованому житлі завжди є чіткий поділ на зони активності та відпочинку. Важливе не лише чітке планування, правильна розстановка та компактні розміри меблів, але й правильно вибраний дизайн.

ЖК «Велика Британія» від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Стиль однокімнатної квартири

Є велика кількість стилів інтер’єру, але не всі з них доцільні для затишної однокімнатної квартири. Ось кілька тих, що можуть бути вдалими саме для вашої квартири.

Скандинавський стиль

Скандинавський стиль легко розпізнати за яскравим, добре освітленим інтер’єром, у якому переважає білий колір, іноді в поєднанні з сірим або екрю. Вносять різноманіття в композицію акценти у відтінках синього, вересового та жовтого. Стіни в скандинавському стилі гладкі, матові, однотонні, а підлога виготовлена з натурального дерева з видимою текстурою. Як декор чудово підійдуть прикраси з натурального дерева, килимки, ковдри та подушки з товстим плетінням. Меблі практичні та прості, з натуральних матеріалів, світлого дерева або білого кольору. Важливу роль у скандинавському стилі відіграють аксесуари та прикраси, вони пожвавлюють інтер’єр. Найдоречніші прикраси з грубого каменю, бавовни, льону або вовни.

Середземноморський стиль

Середземноморський стиль не дуже популярний в Україні, але він створює особливий затишок, який у досить холодному місцевому кліматі може бути просто необхідний. Тут переважають теплі тони: охра, жовтий, помаранчевий, меблі з масиву, натуральні тканини. Багаті мотиви меблів і кам’яна плитка, що створює барвисті мозаїки і візерунки на підлозі та стінах, є визначальною рисою цього стилю. Прикраси прості — з дерева або тканин світлого кольору. 

Сільський стиль

Елементи інтер’єру в сільському стилі нерозривно пов’язані з природою. Характерна риса стилю — простота та невибагливість. Переважають такі кольори, як білий, натуральні відтінки дерева, відтінки цегли, зелений, синій і червоний. Прикраси зроблені з дерева, льону та вовни. Статуетки, годинник із зозулею, картини, на яких зображено сільський побут, рослини в керамічних горщиках — це, безсумнівно, підкреслить неповторну атмосферу вашого інтер’єру. Також подумайте про плетені вироби, лляні скатертини, сушені трави та квіти як декор, а також про килими ручної роботи на підлозі.

Стиль мінімалізм 

Мінімалізм в інтер’єрі означає гармонію, спокій і порядок. Інтер’єр функціональний, з увагою до якості всіх елементів і їх матеріалів. Форми прості, кольори спокійні, однотонні, що розрізняються лише відтінками. В кімнатах бажано залишити мінімум меблів. Тут важлива гра світла, оскільки вона підкреслює використовувані матеріали, текстури та поверхні. Мінімалізм дружить із бетоном, склом, деревом і гладким каменем. Якщо мінімалізм вам не до душі, ставтеся до нього як до основи для подальшого оформлення вашого інтер’єру. Ви можете додати більше прикрас яскравих кольорів і спробувати щось інше. 

Стиль бохо

Домашній стиль бохо ідеально підходить для індивідуалістів і бунтарів. Бохо — це поєднання різних елементів, теплих відтінків із більш яскравими та холодними кольорами, наприклад, бірюзовим або рожевим. Переважають геометричні та квіткові візерунки. У них стильний вигляд мають прикраси, сплетені із зав’язок, пір’я та намистин. Доречним буде строкатий текстиль зі східними та індійськими мотивами. Цікавинки додадуть підвішені до стелі гамаки. Стиль бохо любить зелень і квіти — не пошкодуйте їх для свого інтер’єру. 

ЖК «Голоські Кручі» від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Помилки в облаштуванні однокімнатної квартири

Облаштувати студію або маленьку квартиру завжди непросто. Дуже часто це хаотичний процес, який, на жаль, рідко приводить до бажаного результату. Ось кілька найпоширеніших помилок під час облаштування однокімнатної квартири.

Захаращення інтер’єру

Облаштовуючи квартиру з обмеженим простором, не варто намагатися розмістити всі наявні у вас меблі або техніку. Навіть якщо після переїзду зі старого житла у вас залишився диван, але в кімнаті вже є ліжко, то краще вибрати, що з цього буде більш комфортним і зупинитися на одному варіанті. Це ж стосується і побутової техніки. Залишайте тільки те, що вам дійсно потрібно, інакше ваша однокімнатна квартира-студія буде більше схожа на склад речей. 

Мікс різних стилів

Якщо у великих квартирах різні стилі інтер’єру ще можуть вдало поєднуватися, то в малогабаритних такий підхід не працює. Не варто змішувати скандинавський стиль і прованс або хай-тек із мінімалізмом. Це матиме недоречний вигляд і посилить оптичну «захаращеність» житла. Краще зробити ставку на дизайн однокімнатної квартири-студії в певному стилі та додати елементи декору, що створять гармонійне ціле.

Важкі штори на вікнах

У малогабаритних квартирах віконний текстиль у вигляді важких штор, довгих фіранок або оборок забере у вас дорогоцінне світло, оптично зменшивши простір кімнати. Зробіть акцент на легкі штори або жалюзі. Вони захистять вас від сонячних променів у теплий день, але не затемнять кімнату, що дуже важливо.

Темні двері та підлога

Дуже частою помилкою під час облаштування маленької квартири є вибір темних дверей і настільки ж темної підлоги. Панелі з каштана або міжкімнатні двері кольору червоного дерева перевантажать інтер’єр і зроблять простір візуально меншим. Кращим вибором стануть сучасні, білі та скляні дверні полотна, а також підлога світлого кольору, яка відбиватиме більше світла, а отже, в кімнаті буде значно світліше.

Відсутність окремої спальної зони

Коли ви живете в однокімнатній квартирі, то кімната слугує їдальнею, кухнею, спальнею та вітальнею. Якщо ви хочете жити комфортно, вам необхідно виділити зону відпочинку, що стане вашим оазисом спокою. Використовуйте для цього світловий екран або шафу, природно розмежовуючи простір. Уникайте штучно створених кутів, вони заберуть цінний простір у кімнаті.

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.