До списку блогу

Як перевірити дані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно? Способи перевірки та покрокова інструкція

10 вересня 2021

Багато людей задаються питанням, як перевірити квартиру в Реєстрі в Україні. Ще 10-15 років тому зробити це було доволі складно. Але технології не стоять на місці, і сьогодні отримати необхідні відомості про квартиру, перевірити власника нерухомості або отримати довідку з Реєстру можна в режимі онлайн. Для цього знадобиться комп'ютер, телефон або інший пристрій, підключений до інтернету.

Необхідні відомості надає електронний сервіс Міністерства юстиції України. Нижче подаємо докладну покрокову інструкцію, як отримати потрібну інформацію з Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Навіщо може знадобитися перевірка квартири за Реєстром?

На жаль, останнім часом почастішали випадки шахрайства з нерухомістю, причому існує просто величезна кількість таких схем. Найочевидніші – це здача в оренду або навіть продаж квартири, у якої насправді інший власник. Покупці й орендарі повинні бути уважними та ретельно перевіряти інформацію про нерухомість.

Відвідувати Держреєстр речових прав на нерухоме майно слід у таких випадках:

 • купівля квартири або оренда нерухомості на тривалий термін;
 • обмін нерухомості;
 • укладення договору дарування квартири;
 • приватизація житла;
 • оформлення спадщини.

Також експерти рекомендують періодично перевіряти в Реєстрі власну квартиру або і поготів встановити заборону на проведення операцій зі своєю нерухомістю.

Пов'язано це з тим, що у 2019 році українські правоохоронні органи виявили групу хакерів, які незаконно позбавляли українців прав власності на нерухомість. Зловмисники отримували доступ до реєстрів за допомогою чиновників, яким на комп'ютери відправляли спеціальні віруси у листах. Щоб не потрапити до списку жертв, краще завжди знати, що відбувається з вашою нерухомістю. Це допоможе убезпечитися від незаконних дій.

Слід врахувати, що у Реєстрі містяться відомості про нерухомість, що була куплена або зареєстрована за ініціативою власника після 1 січня 2013 року. Якщо квартира була зареєстрована раніше і відсутня в електронному реєстрі, то в будь-якому випадку перед укладанням договору треба просити документальне підтвердження прав власності.

ЖБ Topolis від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Методи перевірки квартири за реєстрами

 1. У випадку купівлі нерухомості на вторинному ринку рекомендується отримати про квартиру деталізовані відомості. Для цього необхідно замовити виписку з Реєстру на сайті Міністерства юстиції. Ця послуга не безплатна, тому доведеться заплатити невеликий сервісний збір – приблизно 30 гривень. Для отримання виписки треба додати Opendatabot у месенджер, а після цього ввести податковий номер власника та вибрати об'єкт нерухомості, що вас цікавить.
  В отриманій виписці міститимуться такі відомості:
  • інформація про нерухомість і її власника (власників);
  • форма власності та спосіб підтвердження права власності (договір дарування, договір купівлі-продажу і так далі);
  • наявність обтяжень у квартири.
 2. Другий спосіб, як перевірити власника квартири та саму нерухомість, – зайти на сайт Судова влада України й перейти у розділ «Стан розгляду справ». Після цього потрібно у графі «Сторона по справі» вказати ПІБ власника об'єкта, що вас цікавить. Якщо є відкриті судові справи, то ця інформація висвітиться. Так можна дізнатися, наприклад, чи не судяться родичі через квартиру, яка дісталася новому власнику у спадок.
 3. Перевірити борги з оплати комунальних послуг у Єдиному реєстрі боржників. У Реєстрі інформація з'являється в тому випадку, якщо постачальник послуг уже звернувся до суду й отримав судовий наказ.
 4. Простежити зміну прав власності на нерухомість. Такий спосіб є найскладнішим, бо потенційний покупець квартири самостійно не може отримати такої інформації. Для цього слід звернутися до державного реєстратора та заплатити адміністративний збір. Отримана інформація дає можливість дізнатися, як часто змінювалися власники квартири та скільки всього їх було. Якщо власники змінюються дуже часто, то це має викликати підозри. Є ймовірність потрапити в пастку аферистів або просто купити проблемну квартиру, в якій із тих чи інших причин ніхто не хоче жити.

Якщо ж не хочете шукати інформацію про нерухомість і наражатися на ризик спілкування з шахраями, то завжди можна придбати квартиру за допомогою Корпорації Нерухомості RIEL. Купувати житло або комерційну нерухомість через перевірену компанію з бездоганною репутацією – це завжди найбільш надійний і безпечний варіант.

Покрокова інструкція з отримання інформації на офіційному сайті Міністерства юстиції

І хоч існують різні методи перевірки нерухомості, найбільш інформативним є отримання необхідних даних про квартиру з єдиного Реєстру на офіційному сайті Міністерства юстиції. Але не всі знають, як отримати таку інформацію. А допоможе в цьому покрокова інструкція.

Крок 1. Зайти на портал Міністерства юстиції та створити особистий кабінет

Спершу треба зайти на офіційний сайт Міністерства юстиції України, натиснути кнопку «Онлайн сервіси» та перейти в розділ «Інформація з Державного реєстру речових прав». Після цього необхідно ввійти в систему. Зробити це можна за допомогою ЕЦП (електронний цифровий підпис). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в податковій. Також безкоштовно оформити ЕЦП упродовж п'яти хвилин можна в режимі онлайн на сайті ПриватБанку.

 Крок 2. Подати заявку на отримання відомостей про нерухомість та її власника

Далі з’ясуємо, як перевірити власника квартири. Для цього в Кабінеті електронного сервісу слід вибрати пункт «Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» та знайти необхідний об'єкт. Пошук потрібної нерухомості можливий кількома способами:

 • за адресою;
 • за реєстраційним номером об'єкта;
 • за даними власника (найточніший пошук – за ІПН власника).

Також треба заповнити інші порожні поля (регіон, тип заявки й так далі) та запустити пошук. У разі успіху висвітиться потрібний об'єкт.

Якщо вам необхідний пошук за даними юрособи, то треба знати ЄДРПОУ компанії.

 Крок 3. Оплатити сервісний збір

Після того, як нерухомість буде знайдена, користувач повинен оплатити послугу. Жодних складнощів тут виникнути не повинно, бо використовується стандартна форма оплати через інтернет-банкінг. На момент написання статті вартість отримання виписки становила 20 гривень плюс 3 гривні (комісія банку). Отже, за отримання відомостей про нерухомість і власника доведеться заплатити 23 гривні.

 Крок 4. Отримання виписки

Після надходження оплати виписка приходить на електронну скриньку користувача, зазначену під час реєстрації. Документ буде у форматі PDF. Ще один спосіб подивитися виписку – одразу після оплати натиснути кнопку «Назад», і на новій сторінці можна буде побачити всю необхідну інформацію про власника нерухомості.

ЖК «Берег Дніпра» від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Які ще є опції в Кабінеті електронних сервісів на сайті Мін'юсту?

Ми з’ясували, як перевірити право власності на квартиру в Україні. Однак у Кабінеті електронних сервісів для користувачів доступні й інші опції. Наприклад, можна написати заборону на проведення реєстраційних дій із нерухомістю, власником якої ви є. Така заборона діє впродовж 10 днів. Також можна налаштувати SMS-інформування. У такому випадку, якщо з нерухомістю відбуватимуться реєстраційні дії, то на вказаний номер телефону прийде SMS. Вартість такого інформування – 30 гривень на місяць на один об'єкт нерухомості. 

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.