До переліку блогу

Скільки коштує ремонт квартири в новобудові в Україні

09 листопада 2023

Житло в новобудові завжди зумовлює підвищений інтерес серед майбутніх власників. Свіжий запах нової квартири, сучасні планування та висока енергоефективність роблять ці об'єкти привабливими для потенційних покупців.

Ремонт після переїзду до нової квартири може спричинити неабиякі витрати. У статті ми розглянемо основні аспекти ремонту в новобудові та спробуємо відповісти на запитання, скільки коштує ремонт квартири в новобудові.

Вартість ремонту квартири в новобудові та його особливості

Ремонт у новобудові має низку особливостей і потребує уважного підходу. Розгляньмо деякі з цих особливостей.

 1. Осідання будівлі
  Воно триває протягом перших двох років після завершення будівництва. Через це явище можуть з’являтися тріщини в оздоблювальних матеріалах, відбуватися розриви комунікацій та деформації дверей і віконних отворів.
 2. Використання спеціальних матеріалів
  Для мінімізації впливу осідання на ремонт у новобудові завжди використовують спеціальні матеріали з підвищеною пластичністю. Тому важливо дотримуватися будівельних норм і стандартів, щоб забезпечити цілісність оздоблення та комунікацій під час осідання будівлі.
 3. Стан приміщення під час приймання житла
  Слід звернути увагу на стан приміщення під час приймання житла від забудовника: без оздоблення, з чорновим або з чистовим оздобленням. Вибір одного з цих варіантів суттєво вплине на вартість і обсяг ремонтних робіт.
 4. Вибір типу ремонту
  Залежно від ступеня готовності квартири, яку ви отримали від забудовника, може знадобитися капітальний ремонт, часткові ремонтні роботи або лише косметичний ремонт. Вибір типу ремонту також впливає на вартість робіт і їх обсяг.
 5. Район розташування
  Останньою, але не менш важливою особливістю є район розташування новобудови. Вартість ремонту може варіюватися залежно від місця розташування будівлі. У центральних районах міста ціни на ремонт, швидше за все, будуть вищими, аніж на околицях.

Скільки коштує ремонт у новобудові: розрахунок бюджету

Точну вартість ремонту в новому будинку складно визначити попередньо через вплив різних чинників, таких як витрати на матеріали, оплата робіт майстрів, складність робіт та їх обсяг.  

Вартість ремонту в новому будинку залежить від кількох чинників:

 • Рівень готовності квартири. Якщо планування та оздоблення квартири не завершені, вам доведеться додати витрати на встановлення внутрішніх комунікацій, облаштування стін і підлоги. В іншому випадку можна обмежитися косметичним ремонтом.
 • Складність робіт. Роботи на високому поверсі, велика кількість дверей, низькі стелі та складне планування можуть підвищити вартість ремонту.
 • Якість матеріалів. Використання високоякісних матеріалів, таких як керамічна плитка й паркет, встановлення дорогих меблів теж збільшить вартість ремонту.
 • Розташування. Район, у якому розташована квартира, також може вплинути на вартість ремонту. У центральних районах міста ціни на ремонтні роботи часто вищі, ніж на околицях.

Етапи проведення ремонтних робіт у новобудові

Порядок проведення ремонтних робіт у новобудові передбачає такі кроки:

 • Підготовчий етап. Насамперед треба очистити квартиру від будівельних залишків, пилу та сміття, тобто підготувати приміщення до робіт.
 • Розроблення дизайн-проєкту. Якщо ви плануєте змінювати планування квартири або втілювати складні дизайнерські рішення, то краще замовити дизайн-проєкт у фахівця.
 • Чорнові роботи. Проводиться оштукатурювання стін, стелі, вирівнювання підлоги. Виконується розведення комунікацій.
 • Чистові роботи. Після чорнових робіт переходять до чистового оздоблення. Це передбачає фарбування, обклеювання стін, покриття підлоги, встановлення плитки, налаштування електропроводки та сантехніки.
 • Встановлення меблів і аксесуарів. Встановлюють меблі, освітлення, впорядковують інші дрібниці, що роблять квартиру готовою до проживання.

Які ремонтні роботи необхідно виконувати насамперед?

Порядок проведення ремонту може змінюватися залежно від ваших планів і побажань. Однак деякі роботи є пріоритетними та необхідними:

 1. Електропроводка й сантехніка. Важливо перевірити стан електропроводки й сантехніки та за потреби оновити їх. Це гарантуватиме безпеку та комфорт у квартирі.
 2. Гідроізоляція. У новобудові особливо важливо відпрацювати гідроізоляцію в санвузлах і на балконах, оскільки це дасть змогу запобігти високій вологості та утворенню плісняви.
 3. Теплоізоляція. Важливо забезпечити оптимальну температуру в квартирі. Встановлення якісної теплоізоляції на стелях, стінах і підлозі допоможе зменшити витрати на опалення та підвищить комфорт у квартирі.
 4. Вікна та двері. Перевірте стан вікон та дверей і за потреби замініть їх на більш енергоефективні. Це зменшить тепловтрати та сприятиме економії на опаленні й кондиціонуванні повітря.
 5. Оздоблення. Виконайте чистове оздоблення приміщення, відповідно до ваших побажань і стилю. Виберіть високоякісні матеріали та кольори, що створюватимуть затишок і гармонію у вашому новому помешканні.

Вартість ремонту однокімнатної квартири в новобудові

Зазвичай вартість ремонту однокімнатної квартири з чорновим оздобленням становить приблизно 30% ціни продажу квартири. Однак для забезпечення додаткового резерву та уникнення непередбачених витрат рекомендується додати до цієї суми ще 10-15%. Чорнове оздоблення передбачає базові роботи, необхідні для зручного проживання.

Якщо ви бажаєте зробити ремонт більш якісним і повним, включно з чистовим оздобленням, встановленням сучасних систем інженерії та дизайнерським оформленням, витрати можуть зрости. Важливо враховувати свої фінансові можливості й ухвалювати рішення, що відповідають вашим потребам і планам.

Вартість ремонту двокімнатної квартири в новобудові

Зазвичай вартість ремонту двокімнатної квартири може перевищити вартість однокімнатної на 40-50%. Це зумовлено більшим обсягом робіт і більшою площею квартири. Остаточна вартість також залежатиме від вибору матеріалів і послуг будівельників.

Скільки коштує ремонт квартири в Києві: орієнтовні ціни за 2023 рік

 • Однокімнатна квартира площею 40 кв. м — $8 000.
 • Квартира площею 80 кв. м — $15 000.
 • Квартира площею 100 кв. м — $20 000.

Зазначена інформація є орієнтовною та може змінюватися залежно від обставин. Важливо провести докладний розрахунок і планування, зважаючи на всі особливості вашого проєкту.

Отже, вартість ремонту квартири в новобудові є індивідуальною і залежить від багатьох чинників. Важливо брати до уваги всі дрібниці, ретельно планувати бюджет і вибирати якісні матеріали та послуги, щоб забезпечити комфорт і затишок у вашому новому житлі.

Запрошуємо вас ознайомитися з усіма доступними об'єктами та планами квартир, які пропонує Корпорація Нерухомості РІЕЛ. На нашому сайті ви зможете знайти докладну інформацію про доступні об'єкти, їх розташування, характеристики та ціни. Для перегляду перейдіть за цим посиланням. Бажаємо вам успішного вибору та задоволення від вашого нового житла!

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.