До переліку блогу

Як правильно здати квартиру в оренду

24 січня 2024

Оренда житла — це поширена практика, завдяки якій власники квартир можуть одержувати додатковий дохід. Однак щоб успішно здати квартиру в оренду, необхідно дотримуватися певних кроків і правил. У цій статті ми розглянемо, як правильно підготувати й оформити житло для оренди, а також як зробити це офіційно.

Як здавати квартиру в оренду: підготовка житла  

Щоб відповідально підійти до справи, перед здаванням житла в оренду важливо звернути увагу на кілька важливих моментів, які визначають успішність процесу.

Підготуйте житло

Розгляньте можливість здійснення косметичного ремонту перед здаванням в оренду. Стан житла суттєво впливає на розмір орендної плати, й оновлене приміщення може зацікавити більше потенційних орендарів.

Якщо на ремонт немає часу чи ресурсів, обов'язково розкажіть майбутнім мешканцям про всі недоліки. Більшість пошукачів готова самостійно вирішувати питання ремонту або усувати незначні дефекти в квартирі.

За наявності перебоїв з електропостачанням чи проблем із якістю водопостачання в районі не приховуйте цієї інформації. Чесність в описі можливих проблем допоможе уникнути непорозумінь і забезпечить довгострокові відносини з орендарями.

Не бійтеся звертати увагу на такі моменти – це може виявитися визначальним чинником для тих, хто шукає житло.

Перед передачею житла новим мешканцям обов'язково приберіть у квартирі, виправте дрібні поломки та звільніть приміщення від зайвого сміття. Це не лише питання естетики, але й вияв елементарної поваги до майбутніх мешканців. Чисте й охайне житло створить перше позитивне враження, що сприятиме швидкому й успішному здаванню в оренду.

Розмістіть ефективне оголошення

Важливим кроком у здаванні квартири в оренду є якісне оголошення. Фотографії високої якості, детальний опис і вичерпна інформація про умови оренди неодмінно привернуть увагу майбутніх орендарів.

Ефективне оголошення про здавання в оренду квартири передбачає не лише чіткий опис, тут важливою є й візуальна складова. Додайте велику кількість фотографій — це суттєво полегшить вибір і допоможе майбутнім мешканцям оцінити приміщення ще до особистого візиту.

 • Загальні світлини приміщення допоможуть скласти уявлення про розміри квартири й планування.
 • Фотографії помешкання зблизька, відповідно, забезпечать можливість докладно роздивитися меблі, техніку й інші важливі речі.

Зображення житла повинні не лише демонструвати стан приміщення, але й бути високої якості — без тіней, розмиття та надмірних світлових відблисків. Різноформатні й деталізовані фотографії нададуть оголошенню максимальної інформативності та привабливості, сприяючи швидшому здаванню житла в оренду.

Як правильно здавати квартиру в оренду — підготовка документів

Перед здаванням житла в оренду важливо підготувати документи для забезпечення юридичної прозорості й порозуміння між власником та орендарем.

 • Договір оренди
  Прикінцевим етапом здавання житла в оренду є укладення договору оренди. За умови, що термін оренди становить менше ніж три роки, його можна скласти без нотаріального засвідчення. У договорі слід детально прописати права й обов'язки обох сторін, включно з термінами внесення орендної плати та її розміром. Офіційне здавання житла в оренду забезпечує вам гарантії та зобов'язує до сплати податків.
  Важливо мати при собі повний перелік документів на житло (витяг із Державного реєстру речових прав). Орендарі можуть попросити їх, щоб переконатися, що ви є власником нерухомості.
 • Договори про надання комунальних послуг і квитанції
  Додатково слід укласти договори про надання комунальних послуг і мати на руках останні квитанції. Це дасть змогу орендарям перевірити оплати й домовитися про терміни та способи сплати за комунальні послуги. Чітко узгоджені умови є важливим елементом встановлення порядку під час здавання житла в оренду.
Як офіційно здати квартиру в оренду

Здавання квартири в оренду — це відповідальний крок, що потребує не лише уваги до вибору орендаря, але й дотримання певних законодавчих і юридичних аспектів.

 1. Оподаткування
  Якщо ви офіційно здаєте квартиру в оренду, то зобов'язані сплачувати податок. Розмір податку складається з 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Це забезпечує вам додаткові гарантії та можливість вирішення конфліктів через суд.
 2. Застава
  Один зі звичайних практичних аспектів при здаванні квартири в оренду — взяття застави, зазвичай у розмірі місячної орендної плати. Для додаткового захисту можна взяти заставу в розмірі 2-3 місячних платежів, зокрема якщо є певні обтяжливі обставини (наприклад, майбутні орендарі в’їжджають у квартиру з дітьми або тваринами). Умови повернення застави повинні бути чітко визначені в договорі – із зазначенням стану квартири на момент виїзду, відшкодування можливих збитків, а також із виписаним порядком повернення заставної суми орендарям у разі виконання умов договору.

Забезпечуючи справедливі умови та дотримуючись вимог законодавства, ви можете офіційно та безпечно здати квартиру в оренду.

Як оформити договір оренди квартири

Договір про оренду квартири визначає взаємні зобов'язання власника й орендаря, що регулюють право на проживання в житловому приміщенні за встановлену плату. Підписання такого договору є необхідним етапом, що надає захист власникові від можливих недобросовісних орендарів і гарантує права орендаря на комфортне проживання.

Договір оренди має містити такі основні параметри, як вартість і строки оренди, особисті дані наймача та наймодавця, а також чітко визначені права й обов'язки обох сторін. У разі довгострокової оренди важливо зазначити її строк, інакше вважається, що він становитиме п'ять років.

Здавання квартири в оренду — це не тільки спосіб отримання додаткового доходу, а й відповідальний процес, що потребує ретельної підготовки та дотримання законодавства. Прислухавшись до рекомендацій щодо підготовки житла, ефективного розміщення оголошення й оформлення договору оренди, власник зможе максимально захистити свої інтереси та забезпечити орендарям комфортне проживання.

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.