До переліку блогу

Іпотека для військовослужбовців в Україні

23 жовтня 2023

У 2022 році президент України Володимир Зеленський ініціював програму доступного кредитування житла для чотирьох основних категорій громадян: військовослужбовців, медиків, педагогів і науковців. Програма дала можливість цим категоріям громадян оформити іпотечний кредит для придбання житла на вигідних умовах – із річною процентною ставкою усього 3%.

Це рішення має велике соціальне значення, оскільки воно не лише сприяє покращенню умов проживання військовослужбовців і їхніх родин, але й стимулює військових до збереження та підтримання національної безпеки.

Програма доступного кредитування житла є важливим кроком у напрямі забезпечення житлових потреб тих, хто ризикує своїм життям для захисту країни. Вона дає змогу військовослужбовцям не тільки отримати доступ до житла, але й зробити це за вигідних умов, що полегшує їхню соціальну та фінансову ситуацію.

Програма також є однією з ініціатив уряду з розвитку житлового будівництва в Україні та сприяє підвищенню доступності житла для широкого кола громадян. Вона має потенціал полегшити процес отримання житла військовослужбовцями та зробити їхнє майбутнє більш стабільним і безпечним.

У цій статті ми розглянемо, що таке іпотечне кредитування, чи треба сплачувати іпотеку під час війни, які можливості для отримання житла мають у 2023 році військовослужбовці та які документи потрібні для оформлення іпотеки.

Сутність іпотечного кредитування

Іпотечне кредитування — це спеціальний вид позики, що надається банками й іншими фінансовими установами, водночас ваше житло стає заставою за кредит. Це означає, що ви можете отримати позику для придбання або будівництва нерухомості, такої як квартира, будинок або земельна ділянка, і ця нерухомість залишається у вашій власності та користуванні.

Іпотечний кредит є популярним в Україні та використовується різними верствами населення. Його основна перевага полягає в тому, що ви можете придбати житло, навіть якщо у вас немає великої суми на руках. Позичальники беруть кредит у банку для придбання житла, проте передають це житло в заставу банку, який має право вимагати його у випадку, якщо борг не буде погашений.

Цей механізм дає можливість отримати доступ до житла та сплатити за нього поступово, розподіливши виплати на довгий період часу. Такий підхід допомагає більшій кількості людей здійснити мрію про власний будинок чи квартиру.

Чи необхідно виплачувати іпотеку під час війни?

28 лютого Торгово-промислова палата визнала російське повномасштабне вторгнення в Україну форс-мажорною обставиною. Форс-мажорна обставина тимчасово дає право не виконувати умов кредитного чи іпотечного договору. Це означає, що позичальники мають право не сплачувати свої зобов'язання протягом періоду, коли воєнні дії створюють загрозу їхньому життю та безпеці.

Багато банків встановили добровільний компроміс зі своїми клієнтами на час дії форс-мажорних обставин. Наприклад, якщо територія, на якій розташована нерухомість, не постраждала від бойових дій і клієнт має стабільне джерело доходу, то він повинен продовжити сплачувати іпотеку. Проте іншим клієнтам, які опинилися в складних обставинах через війну, банки можуть надавати певні пільги та розглядати індивідуальні випадки.

Важливо також враховувати, що в Україні є різні види банків, включно з державними, комерційними та банками з різним капіталом. Незалежно від типу банку, ставлення до сплати кредиту та іпотеки може бути схожим. Більшість банків дотримується загальних правил та обов'язків щодо кредитних операцій незалежно від їхнього капіталу. Однак важливо бути уважним і звертатися до банку для отримання конкретної інформації та рекомендацій у зв'язку з форс-мажорними обставинами, до яких належить і воєнний стан.

«єОселя» –  іпотека для військових у 2023 році

У 2022 році уряд запустив програму «єОселя» – державне іпотечне кредитування житла, призначене для поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян. Ініційована президентом Володимиром Зеленським, ця програма спрямована на підтримку кадрових військових, силовиків, медиків, вчителів і науковців, даючи можливість отримати іпотечний кредит під низьку річну процентну ставку – всього 3%.

Проте з 1 серпня 2023 року уряд розширює коло категорій громадян, які можуть скористатися цією програмою.  

Програма «єОселя» передбачає, що українці беруть іпотеку в банках, а держава компенсує установам знижену відсоткову ставку. Це означає, що учасники програми мають можливість придбати житло в іпотеку під 3% річних, що є значним полегшенням, порівняно зі стандартними ставками від 15% до 25%, які пропонують банки для інших клієнтів.

Умови участі в програмі «єОселя» визначають вік від 18 до 70 років на дату погашення кредиту, належність до пільгових категорій громадян, відсутність власного житла або наявність житла з обмеженою площею, а також інші критерії, що гарантують об'єктивність вибору учасників.

Програма «єОселя» стала важливим кроком у забезпеченні житлових потреб громадян та допомогла зменшити фінансовий бар'єр для отримання власного житла в Україні. Ця ініціатива має значний соціальний вплив і сприяє покращенню життя пільгових категорій населення.

Докладну інформацію щодо акційної пропозиції для військових від Корпорації Нерухомості РІЕЛ ви можете знайти на нашому сайті, перейшовши за цим посиланням.

Кредит на житло для військовослужбовців: як взяти участь у програмі «єОселя»

Якщо ви маєте намір взяти участь у програмі «єОселя» та придбати житло на вигідних умовах, вам слід ознайомитися з кількома важливими аспектами процедури.

 1. Вибір забудовника. Згідно з програмою, ви маєте можливість купувати житло тільки в забудовників, які є акредитованими банками-учасниками програми «єОселя». Важливо вибрати надійного забудовника, якому ви довіряєте.
 2. Модель фінансування. У межах цієї програми передбачене кредитування тільки за моделями фінансування, за яких ви стаєте власником майнових прав на житло, що будується, за умови оформлення кредиту.
 3. Подання заявки. Подати заявку на участь у програмі «єОселя» можна зручним для вас способом, використовуючи застосунок «Дія». Кілька простих кроків – і ваша заявка вже надходить в один із шести банків-партнерів програми.
 4. Вимоги до позичальника. Звичайні вимоги до позичальників передбачають відсутність власності, площа якої перевищує 52 квадратні метри, на момент подання заявки. Також слід мати на увазі, що кредит не надаватиметься, якщо на момент погашення кредиту вік позичальника перевищить 70 років.

Яке житло можна купити за допомогою програми «єОселя»

Програма «єОселя» встановлює певні обмеження та вимоги стосовно виду житла, його площі та дати будівництва, що застосовуються до всіх учасників програми без винятку.

«єОселя» поширюється на будинки з готовністю будівництва від 20% до 30%. Такі будинки мають вже зведені кілька поверхів, і спостерігається активна динаміка будівництва. Це забезпечує позичальникам можливість отримати житло в об'єкті, що швидко наближається до завершення будівництва.

Щодо площі житла, то програма встановлює, що на одну особу передбачається 52,5 м². Для сім'ї на кожного члена родини додають ще 21 м². Тобто родина з трьох осіб має право розраховувати на житло площею не більше ніж 94,5 м². Це забезпечує комфортний житловий простір для учасників програми «єОселя».

Загальна мета цих обмежень полягає тому, щоб учасники програми могли отримати житло, яке відповідає їхнім потребам і можливостям.

Для оформлення іпотеки в програмі «єОселя» вам необхідно зібрати такі основні документи:

 1. Особисті дані позичальника:
  • Повне ім'я та контактна інформація.
  • Інформація про пільгову категорію (якщо є).
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
  • Громадянство та особисті дані (дата народження, місце народження).
  • Паспорт громадянина України.
 2. Інформація про житло:
  • Загальна площа житлової нерухомості, яку ви плануєте придбати в межах програми.
 3. Інформація про вашу сім'ю (якщо є):
  • Сімейний стан та інформація про членів сім'ї.
  • Доходи членів сім'ї за останні шість місяців.
 4. Інші документи:
  • Відмітка про відсутність чинних договорів, укладених за програмою пільгового кредитування.
  • Відмітка про згоду на обробку персональних даних і доступ до кредитної історії.

Ці документи та інформація є основними вимогами для успішного оформлення іпотеки в межах програми «єОселя». За їх наявності ви зможете швидко й ефективно подати заявку на отримання іпотечного кредиту.

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.