До переліку блогу

«єОселя»: можливості отримання пільгової іпотеки під 3%

01 листопада 2023

Із жовтня 2022 року в Україні стартувала інноваційна програма «єОселя», що відкриває шлях до доступного житла за пільговою 3-відсотковою ставкою. Ініційована президентом України Володимиром Зеленським, ця програма стала реальністю для тих категорій громадян, які цього найбільше потребують.

Програма «єОселя» дає змогу придбати житло на пільгових умовах таким категоріям громадян:

 • Військові та правоохоронці.
 • Медичні працівники.
 • Вчителі та науковці.

Програма максимально цифровізована, що забезпечує можливість подавати заявки онлайн – через портал «Дія», тож процес отримання пільгової іпотеки є зручним і доступним.

Умови та вимоги програми «єОселя»  

Програма «єОселя» в Україні відкриває можливість отримати доступне кредитування для придбання житла за ставкою 3%. Щоб відчути всі переваги цієї програми, важливо розуміти її умови та вимоги.

Вимоги до позичальника

До участі в програмі «єОселя» допускають громадян, які:

 • Мають українське громадянство та є повнолітніми на момент оформлення іпотеки.
 • Не досягнуть віку 70 років на момент закінчення погашення кредиту.
 • Не перебувають у санкційних списках і не беруть участі в інших державних програмах із забезпечення житлом.

Вимоги до нерухомості

Крім вимог до позичальників, програма «єОселя» також ставить умови щодо об'єктів нерухомості:

 • Площа житла повинна бути меншою ніж 52,5 кв м, плюс 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї додатково. Під членами сім'ї розуміють чоловіка/дружину та неповнолітніх дітей, які проживають разом.
 • Об'єкт нерухомості не повинен розташовуватися на території, де ведуться бойові дії або на тимчасово окупованій території.

Відповідність цим вимогам є обов'язковою для оформлення іпотеки під три відсотки на максимальний строк 20 років із мінімальним початковим внеском у розмірі 20% суми кредиту.

Хто може скористатися програмою «єОселя»

Кредит на житло під три відсотки річних за програмою «єОселя» спрямований на підтримку різних соціальних категорій громадян, надаючи їм можливість пільгової іпотеки.

Іпотека для військовослужбовців

Програма «єОселя» дає змогу військовослужбовцям за контрактом, захисникам України, працівникам силових структур і членам їхніх сімей скористатися пільговою іпотекою під 3%.

Іпотека для вчителів і науковців

Педагогічні працівники та науковці закладів освіти державної та комунальної форм власності також мають можливість отримати іпотеку на вигідних умовах.  

Іпотека для медиків

Медичні працівники й фахівці закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності також можуть скористатися пільговою іпотекою від «єОселя».  

Для участі в програмі «єОселя» не потрібно навіть відвідувати банк для подачі заявки. Процес можна розпочати за допомогою вебпорталу чи мобільного застосунку «Дія». Після подання заявки представник обраного банку зв'яжеться з вами, щоб запросити необхідні документи та надати докладну інформацію щодо кредитування.

Вибравши житло, яке плануєте придбати за умовами пільгової іпотеки, ви укладаєте договір із банком і договір купівлі-продажу квартири.

Як визначити вартість квартири?

Оформляючи іпотеку, важливо мати чітке уявлення про вартість квартири, яку ви плануєте придбати, оскільки це впливає на умови кредиту й обов'язкове оцінювання майна, що виступає заставою. Оцінювання квартири — важливий етап, воно впливає на різні аспекти кредитування.

Банк здійснює оцінювання квартири для визначення її вартості та встановлення обов'язкової застави. Це необхідно для того, щоб банк мав докладну інформацію про вартість нерухомості в разі її продажу через невиплату кредиту. Оцінювання також потрібне страховій компанії для укладення договору майнового страхування.

 • У результаті проведеного оцінювання вартість квартири може варіюватися і залежить від кількох факторів:
 • Регіон місцезнаходження квартири. Вартість житла може змінюватися, залежно від регіону.
 • Розташування в населеному пункті. Квартири в різних частинах міста або населеного пункту можуть мати різну вартість.
 • Особливі характеристики квартири. Такі фактори, як поверх, кількість кімнат, ремонт та інші особливості житла, також впливають на висновки оцінювання.
 • Додаткові послуги фахівця. Якщо ви використовуєте додаткові послуги кваліфікованого фахівця для оцінювання, це теж може вплинути на ціну.

Оцінювання квартири — важливий етап, що визначає обсяги кредиту й умови іпотеки. Перед вибором оціночної компанії рекомендується проконсультуватися з фахівцями, щоб зрозуміти вартість оцінювання та всі нюанси процесу.

Подання заявки на державну іпотеку «єОселя»

Процес подачі заявки на державну іпотеку «єОселя» є швидким, зручним і автоматизованим. Ця програма дає можливість подати заявку просто з дому, за допомогою додатка «Дія». Далі заявка автоматично надходить до банків-учасників програми, які вже володіють даними про заявника, отриманими з реєстрів. Протягом 24 годин від моменту подачі заявки банки надають свої пропозиції.

Увесь процес може бути розділений на кілька кроків:

 1. Заявник подає заявку на іпотечний кредит через додаток «Дія» безпосередньо з дому. Ця процедура максимально спрощена та дає змогу ефективно зареєструвати свій інтерес.
 2. Банки-учасники програми отримують інформацію із заявки та проводять оцінювання платоспроможності та кредитоспроможності заявника. Основною інформацією для цього є дані, одержані з реєстрів.
 3. Після оцінювання банки надають заявнику свої пропозиції, що можуть містити розмір кредиту, відсоткову ставку, строки кредитування та інші умови. Заявник має право вибрати оптимальну для себе пропозицію.
 4. Заявник запрошується до вибраного банку для отримання докладної консультації й уточнення всіх умов кредиту.
 5. На основі інформації, отриманої з банку, заявник самостійно вибирає житло та готує необхідні документи для подачі до банку.
 6. У разі правильного виконання попередніх кроків обидві сторони — заявник і банк — укладають договір на купівлю житла та договір на іпотеку.

За допомогою цього автоматизованого процесу державна програма «єОселя» дає можливість отримати доступний іпотечний кредит і здійснити свою мрію про власне житло без складнощів і зайвих витрат часу.

Податкова знижка: що це таке і як її отримати

В Україні для фізичних осіб є можливість отримати часткове повернення податків, сплачених зі свого доходу. Це можливо у випадку, якщо протягом попереднього року особа здійснювала такі певні види витрат, як іпотечний кредит, оплата навчання, благодійні внески тощо. Загалом налічується десять випадків, коли можна отримати податкову знижку.

Для отримання податкової знижки фізична особа повинна подати річну податкову декларацію до 31 грудня року, що настає за роком, у якому відбулися витрати, що підлягають знижці. Наприклад, декларацію за 2022 рік можна подати до кінця 2023 року. Процедура подачі декларації доволі проста та може бути здійснена онлайн.

Отримати податкову знижку можуть фізичні особи, які працюють офіційно та мають оподатковуваний дохід від заробітної плати. Фізичні особи — підприємці, які не платять податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), не мають права на таку знижку.

Важливо пам'ятати, що витрати повинні бути підтверджені відповідними документами, такими як фіскальні чеки, касові ордери, договори та інші. Копії цих документів подаються разом із податковою декларацією й оригінали повинні бути збережені.

Фізична особа не може отримати знижку, що перевищує суму її річного оподатковуваного доходу від зарплати, за винятком страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Якщо особа не використовує право на отримання знижки до закінчення податкового року, то це право не переноситься на наступні податкові роки.

Запитання і відповіді

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.