До списку блогу

Чим відрізняються апартаменти від квартири

23 березня 2021

Треба визначити, апартаменти – це житлове чи нежитлове приміщення. Квартира – це окреме житлове приміщення в будинку з однією або кількома кімнатами, кухнею й окремим санвузлом.

Водночас апартамент є кімнатою або приміщенням для оренди або продажу. Акцентуємо увагу, що в другому визначенні відсутнє поняття «житлове». В цьому і полягає головна відмінність.

Відповідаючи на запитання, чим відрізняється квартира від апартаментів, треба насамперед визначитися з класифікацією нерухомості:

 • апартаменти – це нежитлова нерухомість, і вони можуть бути розташовані абсолютно в будь-якій будівлі;
 • квартира належить до житлового фонду і розташовуватися може тільки в будівлях, призначених для житла.

Водночас перші можна оформити як житлофонд, і навпаки. Але тільки теоретично. На практиці ж вимог надто багато, щоб займатися цим із серйозними намірами. Скажімо, щоб зробити офіс житловим, і весь будинок, і інфраструктура району, і стан різних служб, аж до витяжки, мають відповідати певним стандартам.  

Отже, якщо виникло запитання, як дізнатися – квартира чи апартаменти, – треба просто з'ясувати, до якого фонду належить приміщення: житлового чи ні.  

Решта відмінностей залежить саме від типу нерухомості. По суті, вони стосуються оформлення різних документів, місця знаходження будівлі, ціни самого приміщення та вартості його обслуговування.  

В обох типах можна жити, перебудовувати їх і меблювати на свій смак. І різниці в комфорті не буде.

У деяких випадках апартаменти виявляються навіть зручнішими. Наприклад, якщо поєднати їх із місцем роботи – облаштувати в тій же будівлі, переобладнати частину в майстерню або студію. У багатоквартирних будинках здійснити подібне здебільшого неможливо технічно.

ЖК Forward від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

У чому різниця: апартаменти та квартира

Отже, фундаментальну відмінність ми визначили – житловий і нежитловий фонди. Принципово різна за призначенням нерухомість має свої особливості. Відповідно, нюанси-відмінності такі:

 • Екстер'єр. До будівель під нежитловий фонд вимоги нижчі, ніж до квартирних будинків, тож їх можуть зводити в будь-яких місцях. Навіть у паркових зонах й унікальних районах, де будувати житло заборонено.
 • Податки. Апартаменти вважаються комерційною нерухомістю, і податок на їх утримання (і купівлю) вищий. Але й дохід можна отримати більший.
 • Комунальні платежі. Як і у випадку з податками, для нежитлових кімнат послуги опалення, електрики, водовідведення та водопостачання дорожчі, ніж для житлових. Але так само, як і в попередньому пункті, перекрити ці витрати можна прибутком з оренди.
 • Реєстрація. У квартирі можна зареєструвати місце проживання, в апартаментах – ні.
 • Захист інвестицій. Купуючи метри в житловому будинку на етапі будівництва, вкладник застрахований від втрати коштів у випадку форс-мажору, а нежитлова нерухомість такого захисту не передбачає. Отже, якщо забудовник збанкрутує або роботи будуть заморожені з інших причин, власник квартири може розраховувати на компенсацію.

Хоча основна відмінність – це тип житлової площі, в результаті накопичується суттєва різниця в дрібницях. Загалом за допомогою одного з цих пунктів можна відрізнити апартаменти від квартири. Зробити це досить просто – попросити показати документи на приміщення.

ЖК «Берег Дніпра» від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Різниця у вартості

Ще один важливий момент – ціна. Житло в апартаментах коштує дешевше. Причому різниця тільки стартує з 15%, а в деяких випадках ціна квадратного метра нижча на всі 20% і навіть більше. Причина цього – нижчі вимоги до будівель. Відповідно, апартаменти:

 • зводять швидше;
 • легше здають в експлуатацію;
 • потребують менше погоджень і дозволів;
 • коштують дешевше на етапі забудови в сенсі ділянки землі та матеріалів.

Часто можна зустріти апартаменти, основою для яких послугував офіс. Або взагалі поверх із житловими приміщеннями в офісній будівлі. У західних країнах таке буває в хмарочосах, які з самого початку не є житловими будинками та зводяться як робочий простір. Проте жити в них дуже престижно, і кілька поверхів майже завжди віддають постійним або тимчасовим мешканцям.

ЖК Great від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Переваги та недоліки апартаментів

Відзначимо два нюанси. По-перше, будинок з апартаментами можна побудувати де завгодно – від гірського схилу до центру міста – і отримати прекрасний вид із вікна. Навіть унікальний. По-друге, вартість такого приміщення суттєво нижча.

Утім, до очевидних недоліків належать неможливість реєстрації, не завжди вигідна інфраструктура та висока вартість комунального обслуговування.

Тому апартаменти купують у двох випадках:

 • для власного тимчасового проживання;
 • для здачі в оренду.

Останній вид діяльності особливо популярний. Така інвестиція цілком може стати початком готельного бізнесу або просто джерелом пасивного доходу. А якщо довірити управління профільній компанії, то можна регулярно одержувати прибуток, узагалі не дбаючи про нерухомість. Попит на оренду тримається на стабільному рівні завдяки незвичайним місцям розташування будівель.

А ось як тимчасове житло апарт-квартири використовують рідко. Усе ж таки, попри нижчу вартість, підсумкова сума не така вже й маленька. Хоча справа тут, скоріше за все, в реєстрації.

ЖК Ok'Land від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Переваги та недоліки квартир

До явних переваг належать:

 • можливість реєстрації місця проживання;
 • низька вартість утримання;
 • добре розвинена інфраструктура району.

Відповідно, і купують їх для постійного проживання, для сім'ї. Водночас не можна забувати і про недоліки: висока стартова ціна та розташування тільки в зонах, де дозволена житлова забудова, т. зв. спальні райони. А вони часто далеко від офісних центрів і розважальних закладів. Та й взагалі не всіх влаштовує сонна атмосфера та необхідність довго добиратися до роботи.

ЖК «Львівська Площа» від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Апартаменти чи квартира: що вибрати

Визначившись із тим, що таке апартаменти і що таке квартира, можна зробити певні висновки:

 • Апартаменти дешевші, але утримувати їх дорожче. Зате можна насолоджуватися унікальним видом із вікна та розташуванням у кроковій доступності від роботи. Буквально в тій самій будівлі, де і ваш офіс.
 • Квартири самі по собі дорожчі, але за рахунок невеликих витрат на утримання згодом виплачуються. Однак і особливостей від їх розташування очікувати не варто.

Мабуть, обидва варіанти варті розгляду. Річ у тім, що це різні сфери інвестицій. Одні все ж належать до комерційної нерухомості та здатні приносити більший дохід від оренди, ніж інші. Хоча в квартирі є бонус у вигляді реєстрації, що допоможе оформити прив'язку до певного адміністративного округу.  

Для проживання апартаменти можна рекомендувати молодим фахівцям, для яких насамперед важлива робота. Зрештою, з огляду на вартість, можна підібрати варіант із більшою площею, щоб оформити там і житловий, і робочий простір.

Такі приміщення легко підібрати на нашому сайті. У каталозі наявні різні варіанти житлових і нежитлових приміщень. Серед десятків пропозицій однозначно знайдеться найкраща саме для вас!

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.