До списку блогу

У чому різниця між житлом комфорт-класу й економом?

09 лютого 2022

Вирішуючи купити квартиру в новобудові, будь-який інвестор постає перед таким вибором, як житлові класи. Квартири бувають чотирьох класів: економ, комфорт, бізнес й еліт. І вартість квадратного метра безпосередньо залежить від класу нерухомості. Однак немає чітких критеріїв, яким вимогам має відповідати житло того чи іншого класу.

Така невизначеність на первинному ринку нерухомості призвела до того, що багато недобросовісних забудовників почали продавати квартири в явно бюджетних будинках, але пропонуючи їх як бізнес-клас. І якщо інвестор не особливо обізнаний у питанні, не знає, які є класи житла та як їх визначити, то він може повірити забудовнику та переплатити за квартиру.

Як визначається клас житла?

Як уже зазначалося, межі кожного сегмента дуже розмиті, тому відсутній чіткий перелік характеристик того чи іншого класу будівель. Однак усе-таки є низка критеріїв, за якими можна визначити класи комфорту житла:

 • розташування будинку, зокрема його віддаленість від центру міста;
 • види застосованих технологій будівництва;
 • якість будівельних матеріалів;
 • архітектурні рішення;
 • планування квартир;
 • кількість поверхів будинку та кількість квартир у ньому;
 • інфраструктура об'єкта;
 • прилегла територія (озеленення, наявність охорони, закрита / відкрита);
 • паркувальні місця;
 • додаткові опції (швидкість ліфта, відеоспостереження, наявність лобі, можливість доступу до відкритої тераси тощо).

Приблизно 15 років тому основним критерієм було розташування будинку. Тобто будинки в центрі міста апріорі вважалися бізнес-класом або елітним класом, а новобудови на околиці належали виключно до бюджетного сегменту. Це призвело до того, що багато забудовників почали зводити найдешевші будинки в центральних частинах міст, встановлюючи ціни за квадратний метр, як на житло преміумсегмента. Однак сьогодні вже багато критеріїв визначають приналежність до певного класу, і місце розташування не є основним.

ЖК Great від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Економклас

Житла такого класу багато в усіх містах України, зокрема і в Києві. Квадратні метри в будинках економкласу коштують недорого. Переважно такі новобудови зводять у житлових районах, на ділянках колишніх пустирів. Зазвичай це будинки заввишки понад 10 поверхів, із великою кількістю квартир і невеликою прибудинковою територією, здебільшого в них живуть сім'ї з дітьми.

Новобудови економкласу – це будівля зі стандартною формою фасаду, без складних ліній. Відповідно, планування об'єктів уже звичне і типове для всіх ще з пострадянських часів. Якщо розглядати класи комфорту житла, то будівлі економкласу мають безліч недоліків:

 • відсутність паркувальних місць (особливо в столиці);
 • жвавий рух на дорогах поблизу;
 • відсутність нормальної інфраструктури;
 • погана звуко- і теплоізоляція квартир;
 • можливість вибору лише кількох типів планування;
 • низький рівень безпеки;
 • величезна кількість квартир у будинку.

Якщо охарактеризувати таке житло одним реченням, то буде так: багато мешканців і мало місця.

Комфорт-клас

На ринку нерухомості найбільше представлено житла комфорт-класу. За деякими даними, на такі будинки припадає орієнтовно 45% усіх новобудов. Це є ознакою великого попиту на таке житло.

Житловий комплекс комфорт-класу повинен розташовуватися в місці з хорошою інфраструктурою: магазини, дитячий садок, школа, зупинка громадського транспорту або станція метро поруч. Переважно такі будинки зводять із цегли або газоблоків. У житловому комплексі комфорт-класу і вище криті паркувальні місця є неодмінною умовою комфортного проживання, оскільки у дворі з критим паркінгом буде більше місця для дитячих і спортивних майданчиків, більше зелені та пішохідних зон. Що стосується благоустрою території, то це має бути закрита впорядкована територія. Житловий фонд передбачає не лише 1-, 2-, 3-кімнатні квартири, але й пентхауси.

У Києві типовим прикладом житла комфорт-класу можна назвати ЖК Ok'Land. Житловий комплекс розташований біля метро, має критий паркінг, його територія огороджена й перебуває під цілодобовим відеоспостереженням.

Багато інвесторів, які розуміють, що таке класи житла, часто віддають перевагу комфорт-класу. Це пов'язано з тим, що таке житло вважається найкращим вибором за співвідношенням ціни та якості.

ЖК Ok'Land від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Бізнес-клас

Житло бізнес-класу представлене переважно в центральних районах міста. Розвинена інфраструктура і хороша транспортна розв'язка є обов'язковими умовами. Із погляду архітектури, безумовним критерієм є унікальна авторська концепція проєкту. Житлові комплекси в цьому сегменті вирізняються оригінальним оздобленням із натуральних, екологічних, довговічних і енергоощадних матеріалів.

Квартири бізнес-класу характеризуються вільним плануванням і великою площею, просторими кухнями та балконами. Часто на останніх поверхах встановлені панорамні вікна, з яких відкривається прекрасний вид на місто. Завдяки використанню якісних будівельних матеріалів і сучасних технологій будівництва житло є теплим і з хорошою звукоізоляцією.

Класифікація житла за класами в Україні передбачає, що житло бізнес-класу обов'язково повинно мати закриту, охоронювану й упорядковану прибудинкову територію, а також паркувальні місця. Часто на прилеглій території таких будинків можна побачити лаунж-зони або навіть майданчики для барбекю, якими можуть користуватися жителі і їхні гості.

Велику увагу приділено безпеці мешканців: консьєрж, служба безпеки, зокрема й стаціонарні пости, відеоспостереження на вході до будинку та по периметру.

Хорошим прикладом житла бізнес-класу можна назвати житловий комплекс Nordica Residence. Він збудований за авторським архітектурним проєктом, має власну внутрішню територію, вдале розташування, розвинену інфраструктуру поблизу та решту ознак, притаманних житловому простору цього класу.

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Розкішне житло

Преміумсегмент – це житло для еліти. Для покупця тут, крім усього іншого, важливий і аспект престижу. У таких будинках живуть виключно заможні люди, багато з них хочуть підкреслити свій статус.

Такі будинки розташовані виключно в центрі міста, на території є паркомісця, дитячі та спортивні майданчики, лаунж-зони. Територія охороняється цілодобово, сторонніх осіб тут практично не буває. У житлових комплексах преміумкласу передбачено кінотеатр для мешканців, винний льох для їхніх вин, престижний ресторан на першому поверсі, конференц-зала та багато іншого.

Якщо розглядати різні класи житла,то, безумовно, найвищі ціни на квартири – в будинках преміумкласу.

Запитання і відповіді

Передзвонимо, проконсультуємо, підберемо найкращі варіанти
Номер телефону *
Дякуємо за Вашу заявку! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.