%

День вишиванки у будівельній корпорації РІЕЛ

18 травня 2017

День вишиванки у будівельній корпорації РІЕЛ: мрії реалізуються швидше у товаристві таких красунь!

Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, метою якого є збереження стародавніх народних традицій створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Ще з давніх часів вважали, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря.

Ідея відзначати День вишиванки виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

День вишиванки прийнято відзначати третього четверга травня. У 2017 році цей день припадає на 18 травня.

Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу, навчання чи просто на відпочинок з друзями. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси, здоров'я та оберегів.