%

Дахова котельня – 25-30% економії на спожитому теплі

15 червня 2017

Дахові котельні у багатоповерхових будинках є рентабельним й економічно обґрунтованим варіантом організації автономного опалення, що допоможе не лише забезпечити незалежну від загальноміської систему подачі тепла, а й відчутно заощадити. Дахова котельня - одне з сучасних досягнень у сфері енергозабезпечення приміщень та їх обігріву. Найвірогідніше, у близькому майбутньому дахові варіанти витіснять котельні інших видів. 

У багатоквартирному будинку така котельня дозволяє оптимізувати теплові втрати, підвищивши рівень енергозбереження на 25-30%. Зокрема, проведені розрахунки свідчать про те, що вартість 1 Гкал тепла, виробленої даховими котельнями, в середньому у 1,4 рази нижче вартості теплової енергії, що виробляється централізованими системами.

Дахова котельня принципово відрізняється від теплопостачання, яке дає місто, тим, що вона автономна. Всі квартири обладнані власними лічильниками і регуляторами теплопостачання - ви платити виключно за спожите тепло, а не за старі тепломережі. Більше того, власники квартир у такому будинку більше не залежатимуть від планових профілактичних відключень гарячої води, що часто проводяться у багатьох містах. «Такі котельні ми вирішили побудувати у двох наших комплексах у Києві – це ЖК Елізіум та 6-7 черги ЖК Львівський квартал. Це найбільш ефективне рішення по теплу для будинків з високою поверховістю», – розповів президент будівельної корпорації РІЕЛ Ростислав Мельник.

Істотними перевагами дахової котельні у порівнянні з теплопостачанням від комунальних служб міста є суттєве підвищення енергоефективності системи теплопостачання за рахунок відсутності теплотрас. Втрати від таких комунальних мереж досягають 30% і більше (залежно від виробленої кількості тепла). Крім того, така конструкція на даху істотно покращує екологічні умови проживання мешканців, оскільки розсіювання продуктів згоряння на даху сприятливіше, ніж коли котельня розташована внизу. 

Даний вид опалення будинку має високий рівень безпеки. Перед початком спорудження дахової котельні забудовник виконує безліч вимог, погоджень, аби отримати ряд дозволів, щоб запобігти виникненню аварійних ситуацій та гарантувати мешканцям максимальну безпеку при експлуатації.

У разі нештатної ситуації у котельні припиняється подача палива і запускаються системи аварійної сигналізації та пожежогасіння.

Ціла низка параметрів та експлуатаційних особливостей вказують на те, що даховий спосіб розміщення опалювального обладнання є найбільш перспективним та ефективним. 

У Києві дахові газові котельні будуть опалювати житлові комплекси еліт- та комфорт-класу різних забудовників. Наприклад, вони обладнані у житлових комплексах «Edelweiss House», «Spas Sky», «Ліпінка», «Багговутівський», «V Квартал», «Campus» та багато інших.